Zumba Dans Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir | 0554 412 79 90


İçeriğe git

Zumba Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

Ders Türü/Danslar

Örnek Video İzle                                                    Bizim Çeşitli Danslarda Eğitim Videolarımızı İzleyin
Bizi Desteklemek İsterseniz Bu Sayfayı Beğenin"+1"


(Düğmeyi Turuncu Hale Getirin)ZUMBA NEDİR?
Dünyanın bir numaralı dansla fitness çılgınlığı ZUMBA, ateşli Latin müzikleri, egzotik dans ritimleri ve dans figürlerini; dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlayan kalp sağlığı için çok faydalı spordur.

Reggaeton, kumbiya, bachata, cucaracha, merengue, salsa, cha cha cha gibi latin danslarının temel adımları ve figürleri kullanılarak ve bunlara R&B ve oryantal dans figürleri eklenerek yapılan aerobik & fitness çalışmasıdır.

Zumba® ve Zumba Fitness® tescilli markalardır. Zumba® lisanslı eğitmen belgesi olmadan kesinlikle ders verilemez, bu isim ve logo kullanılamaz. Zumba eğitimi almadan, lisansı olmadan ders yapan kişiler, hem yasadışı bir iş yaptıklarından bu kişiler hakkında yasal işlemler başlatılacaktır, hem de bilinçsizce yaptırıyor olacaklarından Zumba® nın gerçek keyfini yaşayamayacak ve verimini alamayacaksınız.

Gittiğiniz spor salonlarında eğitmeninizin gerçekten lisanslı ve eğitimli bir Zumba eğitmeni olup olmadığını www.zumba.com adresine girerek "FIND AN INSTRUCTOR" bölümünü tıklayıp , eğitmeninizin isim-soyismini ve/veya şehrini yazıp kontrol edebilirsiniz.

NEDEN BİZ? -iZMiR KARŞIYAKA DANCE HALL DANS SPOR'DA OKAN'LA ZUMBA-
Asgari düzeyde eğitmen lisansı gerektiren bu fitness programında; müziği iyi duyabilen, koreografi yazabilen, dans edebilen ve spor bilgisi olan bir antrenör; sizi sadece eğlendirmekle kalmaz kilo verdirir, sıkılaştırır, belinde düzleşme rahatsızlığı olan bel ağrıları çeken, kuvvetsiz bir bel ve karına sahip olanlar için eşsiz bir ilaçtır.
20 yıl uzakdoğu savunma sporları, 17 yıl dans tecrübesi olan işinde ehil bir eğitmenle çalışmak istiyorsanız bizi tercih edin.

Sadece evinize yakınlığına ve üyelik aidatına bakarak ZUMBA® dersine gidilmez. Sizin için yararlı olmayacak bir şey için paranızı neden çöpe atasınız ki...

Zumba® lisanslı eğitmen "M. Okan Özbek"in profiline ve ders programına bakmak için tıklayınız.


NEDEN ZUMBA?
Zayıflamak ya da formu korumak için, sağlıklı beslenme ve egzersiz şarttır. "Spor" denildiğinde çoğu insanın yüz buruşturmasının, bir türlü başlayamamasının hatta başlasalar bile çabucak bırakmalarının nedeni, sporu; zorlayıcı, yorucu, nefes nefese bırakıcı ve sonuçta sıkıcı bulmalarıdır.

Zumba dersleriyle eğlenceli, kolay ve rahat kilo verebilir, zayıflayabilir, formunuzu koruyabilirsiniz. Latin dansları adımları eşliğinde tam bir parti havasına bürünen zumba dersleri sırasında zamanın nasıl geçtiğinin ve aslında spor yaptığınızın farkına varamayacaksınız.

Zumba, vücudunuzdaki tüm önemli kas gruplarının çalışmasını sağlar. 45 - 55 dk. süren bu eğlenceli egzersiz programında yaklaşık 800 - 900 kalori yakılır. İşte bu nedenle Amerika'da yılın fitness trendi seçilen zumba ile dans ederek sporu aradan çıkarabilirsiniz. Zumba ile sağlıklı zayıflamak, sağlıklı kilo vermek çok kolay!

Doktorluk yaşamını ABD’nin Columbia Üniversitesi’nde sürdüren Mehmet Öz, ‘İnsanlar kendi vücudunu iyi tanımalı. Düzenli beslenme ve spora önem vermeliyiz’ dedi. "Koşu, yürüme gibi normal sporları yaparken beyin tam tersi çalışmayı bırakır ve yavaşlar. Oysa ki dans ettiğiniz zaman el, kol ayak koordinasyonu sağlarken beyninizin her iki lobu da çalışıyor ve ayrıca eşli danslarda partnerle beraber hareket edebilmek için uyumlu hareket etmek ve birbirini daha iyi anlayabilmek için özellikleriniz de gelişiyor. Beyin için de bir spor oluyor. Bu yüzden unutkanlık, erken bunama gibi sorunlar için verdiğim en mühim reçete danstır."

Ayrıca son zamanlarda insanlara sağlıklı yaşamak ve zayıflamak için “Zumba”yı önerdiğini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Öz, “Bu program hem eğlenceli, hem zevkli, hem de çok basit. 10 dakikalık koşu egzersizi insanlara uzun gelirken, 10 dakikalık bir müzik eşliğinde Zumba yapmak zevkli olduğu için kolaylıkla yapılabiliyor" diye belirtti.


ZUMBA NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Shakira'nın da koreografı olan Kolombiya’lı dansçı ve aerobik-step eğitmeni Beto Perez, 1990 yılında birgün salona geldiğinde step-aerobik için her zaman kullandığı müziği getirmeyi unuttuğunu farketti. Yerine kendisi için hazırladığı salsa, merengue cd sini takıp bu dansların figürlerini kullandı. Öğrencilerin çok keyif aldığını ve bırakmak istemediklerini gördü. Perez buna Kolombiya dilinde arı gibi vızıldamak veya hızlı hareket anlamına gelen “Zumba” adını koydu. "Zumba", 2003 yılından itibaren tescilli marka olup, Perlman’s Grup dünyada 20.000'den fazla kişiye eğitmenlik verdi.

Daha sonra Perez sınıfları ABD ye taşıdı. Önceleri Zumba, Latin kökenlilerin yoğun yaşandığı Miami ve Los Angeles'ta yoğun taraftar buldu. Şu anda dünyada salgın halinde 35 ülkede, 3 milyon insan tarafından uygulanmakta.

Vücut çalıştırmayı partiye dönüştüren ZUMBA ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Uluslararası egzersiz standartlarına uygunluğu Amerikan Spor Konseyi(ACE) ve Amerikan Aerobik ve Fitness Kuruluşu (AFAA) tarafından onaylanan ZUMBA, Fox News, CNN, Time Magazine, People, Woman’s World, Japan’s Fuji TV ve China Fitness ve Beauty gibi yüzlerce televizyon programında ve dergide “egzersiz dünyasının bir numarası” olarak yer aldı. “Klasik egzersizi bir kenara bırakıp, partiye katılmaya” çağıran ZUMBA’nın, Amerika, İngiltere, Kanada, Çin, Tayvan, İtalya ve Portekiz’in de arasında olduğu 35’ten fazla ülkede 3 milyondan fazla bağımlısı var


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön